Podczas gdy większość firm mówić o przyjazności dla konsumentów, orientacji na klienta, relacji z klientem itp częściej niż nie są one jedynie teoretycznym zapisem lub żargon z małym szczerością za tych wielkich brzmiących słów.

Gdy firma nie ma szczerości, aby uporać się ze swoimi klientami w sposób rzetelny, ktoś przychodzi i stawia firmę na doku i choć proces przez klientów może być długotrwały ostatecznie to wyrok śmierci dla marki lub sam wiele organizacji A czasy.

Istnieją setki zarejestrowanych przypadków firm schodząc rurkę pomimo najlepszego produktu i promocji wysokiej widoczności tylko dlatego, że nie udało im się dbać o klientów z całą szczerością.

Jeremy dorosin i Starbucks jest przykładem, gdzie jeden klient stworzył ruch i uwagę mediów tak szeroki, że firma musiała zamknąć sklep.

Starbucks coffee prostu odmówił uznania prawdziwego żalu z klientem i śmiał go. Pomimo swoich roszczeń osób zorientowanych usługę, nie udało im się zauważyć rzeczywistą reklamację klienta. Gdy Jeremy Dorosin poszedł do mediów i internetu, miliony dotkniętego klienta czy Starbucks lub innych firm w celu organizacji dołączył swój protest przeciwko wysokim skrętów wielkiego biznesu? Nieuczciwy był widoczny sklepykrzys – importer kosmetyków z niemiec, gdy Jeremy Dorosin Starbucks malowane jako nakrętka.

Firma musiała zamknąć sklep i ostatecznie mamy słynne określenie Starbucked się z tego zwycięstwa klienta.

Wystarczy zrobić wyszukiwania słowa Jeremy Dorosin w dowolnej wyszukiwarce i można przeczytać o tym.

Punktem, który musi być podniesiona jest tutaj:

Może być używany klient jak dziwka? Wykorzystaj je i wyrzucić je, gdy masz ochotę. Czy on jest tylko numer; tym więcej masz tym lepiej będzie dolna linia.

Albo jest klient będzie ważnym elementem, wokół którego kręci się Twoja firma.

Chciałbyś shortchange klientowi na krótki termin zysków?

Czy inaczej reagować na klienta i dla ciebie jako klienta?

Czy cała organizacja zaprojektowane tak, aby obracać się wokół klienta, czy tylko sprzedaży i obsługi klienta trzeba myśleć o nich i reszty organizacji stara się pokonać orientację klienta przez księgowego nastawieniem.

Są to tylko podstawowe pytania, które trzeba zadać sobie pytanie, jeśli chcesz przeżyć, a zysk z działalności. Jak powiedział Peter Drucker prawie 50 lat temu, Klient jest firm.

Zdecyduj, czy chcesz prowadzić firmę lub zabrakło mu przez zapominając o klienta.

Artykuł napisany przez: