Firmy izolacyjne w Gdansku

Rozstrzygania skarg klientów i konflikt z L-E-A-R-N Technique

Rozpatrywania skarg klientów jest ważnym elementem utrzymania Twoja firma zdrowe i rentowne. Jeśli chcesz, aby klienci i klienci mogą wrócić trzeba spełnić i przewyższyć ich oczekiwania konsekwentnie. Gdy tak się nie dzieje skończyć się ze skargą — jeśli masz szczęście. Typowy obiekt słyszy tylko z 4% swoich niezadowolonych klientów.http://projekty-sklepow.pl/wyposazenie-sklepow-spozywczych/ Drugi 96% spokojnie odejść i 91% z nich nigdy nie powróci. Skarży klient stara się pomóc zrozumieć, gdzie nie udało się spełnić swoje oczekiwania. http://www.prefabetkurzetnik.pl/beton-towarowy.html W branży restauracyjnej, gdy klient pozostawia bez wyrażania skargi jest określany jako „zemsty milknie klienta.” Właściciel nie wie, dlaczego klient był niezadowolony — więc nie ma sposobu, aby rozwiązać ten problem. Niedawne badania wykazały, że obsługa klienta 68% niezadowolonych klientów opuścić z powodu postawy obojętności wobec klienta przez firmę. Jak ty traktując klientów? Jeżeli nie jesteś pewien, to lepiej zacząć zadawać.

Powinieneś być zadowoleni i zachwyceni, że klient lub klient dba wystarczająco o siebie i swojej firmy, aby poświęcić trochę czasu, aby narzekać. Dobrą wiadomością jest to, że 70% klientów narzekających będzie robić interesy z tobą ponownie, jeśli rozwiązania skargi na ich korzyść. Jeśli można go rozwiązać natychmiast, 95% będzie robić interesy z tobą ponownie.

Po dwudziestu pięciu latach pracy jako konsultant rozwoju zespołu I opracowali prosty, prosta podejście do rozpatrywania skarg klientów i konflikt. Jest on znany jako L.E.A.R.N. technika. Każda litera słowa „Learn” oznacza dla danego działania. Kathenes sugeruje, że większość właścicieli firm, przedstawicieli obsługi klienta, a nawet małżonkowie nie śledzić najważniejsze etapy rozwiązywania konfliktów i skarg. Oto kilka prostych kroków, aby dostać się do źródła problemu i dowiedzieć się, jak sprawić, że klient lub klient jest „repeater”.

Artykuł napisany przez: